Pasta do zębów Blend a med 3D white

Autor: Malinowa Chatka
Coś ostatnio mnie naszło na wybielanie zębów, patrzę na moje dziecko i jej śnieżnobiałe 6 zębolce i marzę, żeby moje też choć troszkę były bielsze. No nie są krzywe, ale za białe to one też nie są, ale nastrój i samoocena, były by też większe. Niestety kawa, herbata, papierosek, mają duży wpływ na moje kły.
Znalazłam kilka domowych sposobów na wybielanie:
Soda oczyszczona-hamuje rozwój bakteri, jednak przeważnie znajduje się w składzie past do zębów, więc nie wiem czy ma sens dodatkowo myć nią ząbki, tym bardziej, że soda stosowana zbyt często, sprawia, że zęby stają się słabsze i bardziej podatne na przebarwienia.
Sól kuchenna-stosowana w nadmiarze uszkadza szkliwo
Sok z cytryny-przyznam szczerze, ze odrobinę wybiela, jednak też powoduje problemy z szkliwem, które staje się bardziej podatne na próchnicę.
Istnieją tez inne metody domowe wybielające jak np. węgiel?!.
Jednak ja zaczęłam od mniej drastycznych sposobów, czyli od pasty Blenda Med 3D white
Zapach, smak, konsystencja, są świetne, zęby długo pozostają czyste i do wieczora nie czuć na nich powstającej płytki bakteryjnej. Dobrze się pieni i jest wydajna. Opakowanie ok, miękka tubka bardzo łatwo  wyciska się z niej pastę. Odświeża świetnie, niestety po miesiącu stosowania nie zauważyłam żadnej zmiany w odcieniu moich zębów. Jest po prostu dobra do mycia, jednak jako pasta wybielająca nie sprawdziła się zupełnie. Trudno szukam dalej, chyba będę musiała jednak rozejrzeć się za bardziej profesjonalnym wynalazkiem.

1 komentarze:

kinga b. pisze...

mój mąż jej używa i również twierdzi ze myje fajnie ale nie wybiela, ja wole elmex:)

Prześlij komentarz

 

Malinowa Chatka Copyright © 2011 Design by Ipietoon Blogger Template | Make Money from Zazzle|web hosting